کتاب آموزش و طراحی سه بعدی پایپینگ با نرم افزار Rebis Auto Plant

مهندسی مکانیک

نرم افزار Auto Plant یک نرم افزار قدرتمند در زمینه pipe modeling می باشد. و قابلیت طراحی دو بعدی و سه بعدی piping را دارد که در طراحی پایپینگ پروژه های نفت و گاز، شناورهای دریایی، تأسیسات ساختمان و نیروگاه و… کاربرد دارد. یکی از مشکلات همیشگی طراحی و نصب ماشین آلات ایجاد نقشه های مربوط به خطوط لوله و شیر آلات متنوع و بعضاً پیچیده آن بوده است که باعث صرف وقت و انرژی بسیار زیادی هنگام ایجاد یک پروژه جدید می گردد. در طرحی جدید، شرکت rebis اقدام به ایجاد نرم افزار بسیار توانای Auto Plant کرده است.

این نرم افزار توانا که جهت تسهیل کارهای طراحی و ساخت طراحی شده، دارای خصوصیات متعددی است که موجب آسانی کار با آن می گردد. اساس کار این نرم افزار به این صورت است که از ابتدا طرح ها را به صورت سه بعدی پیاده سازی و مدل می نماید. تمام قطعات یک طرح دقیق و مناسب به صورت ذخیره شده در این نرم افزار موجود است و فقط باید انتخاب گردیده و در محل مناسب قرار گیرند. امکان طراحی سه بعدی وجود هرگونه خطا از جمله برخورد خطوط لوله را به وضوح نشان داده و خطاها را تا حد زیادی تقلیل می دهد.

طراحی سه بعدی با نرم افزار Rebis Auto Plant

این نرم افزار قابلیت کار به AutoCad را نیز داراست و اصطلاحاً از نوع نرم افزارهای add-on می باشد که پس از آشنایی با AutoCad کار با آن را بسیار ساده می کند. عمده کاربرد این نرم افزار در طراحی سیستم های فرایندی نفت و گاز بوده است. البته توانایی بالای این نرم افزار باعث شده است که در طراحی شناورهای دریای کوچک (لندینگ کرافت، یدک کش و…) نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در طراحی سیستم های پایپینگ توسط این نرم افزار، سازه یا فضای کاری مورد نیاز جهت pipe modeling را می توان با نرم افزارهای AutoCad و mechanical و هر نرم افزاری که فرمت DXF را تولید کند، ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *