دانلود کتاب مکاترونیک و رباتیک

مهندسی مکانیک

با رشد روز افزون علم مکاترونیک و رباتیک در عرصه جهانی و به موازات آن، پیشرفت این علم در داخل کشور و استقبال چشمگیر علاقمندان مستعد ایرانی از این علم، ضرورت وجود منابع مرجع جهت استفاده علاقمندان روز به روز بیشتر احساس می شود. در کتاب مکاترونیک و رباتیک مباحث علمی هر فصل با ابتدایی ترین مباحث شروع می گردد و تا ایجاد یک دید عملی در خواننده ادامه می یابد.

یک پروژه مکاترونیک از بخش های مانند بلوک ورودی ها، بلوک خروجی ها، بلوک پردازنده و کنترل، بلوک ارتباطات و بلوک مکانیک تشکیل شده است. بلوک ورودی شامل تمام مدارهای تبدیل کننده ورودی های غیر هم جنس به داده های مشخص و قابل استفاده برای بلوک پردازنده و کنترل می باشد. بلوک پردازنده و کنترل شامل پردازنده و مدارهای جانبی می باشد که براساس الگوریتم پردازنده داده های ورودی را پردازش و داده های خروجی را تولید می کند.

بلوک ارتباطات شامل مدارهایی جهت ارتباط با سیستم های خارجی است. بلوک مکانیک شامل شاسی، اجزای مکانیکی، محرک ها، اتصالات فیزیکی و نگهدارنده ها می باشد که بستری برای بلوک های دیگر می باشد. بلوک تغذیه هم ولتاژ و جریان مورد نیاز تمامی بلوک ها را تأمین می کند. تغذیه ورودی ربات (برق، باطری، منبع تغذیه و…) مستقیماً وارد این بلوک شده و ولتاژ و جریان مناسب هر بلوک را تأمین می کند.

سرفصل های کتاب مکاترونیک و رباتیک…

فصل اول: آشنایی با مسابقات رباتیک

فصل دوم: مکانیک ربات

فصل سوم: الکترونیک ربات

فصل چهارم: برنامه نویسی ربات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *